Miłość do psa jest czystym i pięknym uczuciem, ale nigdy nie jest tak silna jak miłość psa do człowieka. Jesteśmy dla naszych pupili całym światem, a gdy odchodzimy to ten świat kurczy się do pustki i tęsknoty. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ posiadamy życie zawodowe i prywatne, a nasz pupil ma tylko nas.

Literatura dostarcza wiele cytatów o miłości psa do człowieka. Niektóre mówią o wierności, inne o szlachetności lub bezwarunkowym podziwie, ale łączy je jedno – ogromna dawka bezinteresownego uczucia. Za dozgonną miłość możesz się odwdzięczyć troską i poświęcaniem czasu, a także regularną pielęgnacją, która pomoże utrzymać pupila w doskonałej kondycji.

Cytaty o psach

Na tej przypadkowej planecie jesteśmy samotni. Między wszystkimi otaczającymi nas formami życia żadna, poza psem, nie zawarła z nami przymierza.

Maurice Maeterlinck

Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.

Josh Billings

Jeśli pies spojrzy na ciebie i nie chce podejść, powinieneś dokładnie przyjrzeć się swojemu sumieniu.

Woodrow Wilson

Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka

Samuel Butler 

Psu jest wszystko jedno, czy jesteś biedny, czy bogaty, wykształcony czy analfabeta, mądry czy głupi. Daj mu serce, a on odda ci swoje.

John Grogan 

Tęsknimy za uczuciem całkowicie nieświadomym naszych wad. Niebiosa dały nam je w bezwarunkowym psim przywiązaniu

George Eliot

Marley każdego dnia z nieokiełznaną rozrzutnością i radością uczył mnie życia – tego, jak chwytać chwilę i iść za głosem własnego serca.
Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów. Symbole pozycji społecznej nie mają dla niego znaczenia. Wystarczy mu zabłocony kawałek patyka.

John Grogan

Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies.

Konrad Lorenz

Boże dopomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies.

Janusz Leon Wiśniewski